StripeCon 2017 prichádza: Prečítajte si najdôležitejšie informácie

StripeCon, Malta, 12.-14. október 2017. To sú najdôležitejšie informácie, okolo ktorých sa v posledných dňoch točí život fanúšikov SilverStripeu.

SilverStripe spája ľudí, takže sa okolo neho vytvorila silná a stabilná komunita, ktorá sa pravidelne stretáva. Konferencia StripeCon sa koná každý rok a vždy v inom kúte Európy. My sme si užili konferencie v Linzi (2014), Londýne (2015) aj Ľubľane (2016). Na tej minuloročnej sme dokonca patrili medzi sponzorov aj prednášateľov.

Teraz kroky vývojárov, programátor i nadšencov vedú na Maltu do mesta Valetta.

Tak ako každý rok sa môžeme tešiť na zaujímavých spíkrov a ich prednášky. Kedže SilverStripe 4 klope na dvere, isto sa dočkáme infošiek z tejto oblasti, ďalšími neprehliadnuteľnými prednáškami budú:

  • Andy Adividjaja: Používanie SilverStripe v biznis aplikáciách
  • Werner Krauss: Unit testing
  • Greg Smirnov: Riadenie requirements pre frontend (CSS, JS)
  • Ingo Schommer: GraphQL

Voľné diskusie sa budú pravdepodobne točiť okolo “Content blocks” (moduly pre generovanie blokov obsahu administrátormi, čiže niečo na štýl page builderov v rámci CMS SilverStripe - kuknite náš blog o cloudových page builderoch). Jednak - je horúcou novinkou - že SilverStripe core tím pretestoval viacero hotových modulov z tejto oblasti a začal aktívne podporovať modul Elemental od DNA design, no v open source komunite existuje viacero podobných modulov, napr. Page builder od Zauberfischa alebo nami používaný Blocks od Shea Dawsona. Diskusia bude isto plodná a zaujímavá.

My sa síce tejto konferencie nezúčastníme, ALE všetko budeme pozorne sledovať. :) Môžete spolu s nami aj vy, napríklad na Paliho Twitteri, oficiálnom Twitteri konferencie, webe: https://stripecon.eu alebo Facebooku.

Foto: Twitter, StripeConEU, Video: Vimeo

Kontaktný formulár

Ak máte otázky, neváhajte ma kontaktovať na 0948 941 942, info@webmax.sk alebo vyplňte kontaktný formulár:

Moment, prosím, formulár sa nahráva...